Grupa DBK

Strona główna / Grupa DBK

Grupa DBK to największy w Polsce dostawca produktów i usług dla branży TSL. Naszym celem jest dbanie o to, aby nasi klienci mogli w jednym miejscu zrealizować wszystkie potrzeby związane z zakupem pojazdów ciężarowych i dostawczych oraz ich eksploatacją.


Główną filozofią działania Grupy DBK jest TOTAL CARE – oznaczające pełną obsługę pod jednym dachem, w ramach pięciu pionów biznesowych – DBK Truck Center, DBK Used, DBK Parts, DBK Financial Services oraz DBK Rental. DBK Truck Center to rozbudowana sieć serwisowo-sprzedażowa, na którą składa się 20 oddziałów i 10 punktów partnerskich.  Oprócz nowych pojazdów Grupa DBK posiada szeroki wybór używanych maszyn (ciągniki siodłowe, naczepy, samochody dostawcze), które są w stałej sprzedaży pionu DBK Used. Usługi finansowe, takie jak: ubezpieczenia oraz leasing, zapewniamy w ramach pionu DBK Financial Services. Natomiast DBK Rental to kompleksowy wynajem pojazdów ciężarowych dostępnych w różnych pakietach.

Ponad 20 lat doświadczeń

Spółka DBK powstała w Olsztynie w 1995 r. W tym samym roku została partnerem holenderskiej grupy
motoryzacyjnej LenGo, zyskując wsparcie europejskiego lidera branży. Strukturę grupy LenGo tworzą firmy wyspecjalizowane w obsłudze podmiotów świadczących usługi transportowe.

W kolejnych latach do firmy DBK dołączały nowe spółki, tworząc Grupę DBK. Dziś w ramach grupy kapitałowej działa 12 podmiotów, w których pracuje już ponad 1000 pracowników.

Lider branży

Grupa DBK jest największym w Polsce dostawcą produktów i usług dla branży TSL. Tworzą ją powiązane ze sobą kapitałowo spółki, dzięki którym możliwa jest kompleksowa obsługa flot pojazdów ciężarowych – od finansowego wsparcia podczas zakupu, przez dobór odpowiedniego pojazdu, po pełną obsługę posprzedażową. Siłą Grupy DBK jest rozbudowana sieć serwisowo-sprzedażowa na terenie całej Polski. W każdym punkcie przedsiębiorca otrzymuje pełen pakiet produktów i usług.

Program pomocy drogowej 24/7.
Podany numer telefonu łączy z Centrum Obsługi Klientów w przypadku nieoczekiwanych awarii pojazdów.